панталони црни со бела лента EA7

  • 60.00лв20.00лв

Облеката од колекцијата Атлетика, од која овие машки спортски панталони се дел, се создадени со идеја да бидат со вас во сè што правите во вашето слободно време.

Во листа со желби

Спореди со друг

Без данок: 20.00лв

Достапност: На залиха

Код на продуктот: 321

Колекцијата  есен-зима ги испреплетува имагинацијата и историјата. Нејзините креатори црпат инспирација од 90-тите години, комбинираат безвременски стил со модерен дизајн и ги трансформираат моделите со современи материјали.

Атлетика се потпира на заситени и контрастни бои како главни бои, а за производство - на комбинации на памук и полиестер.

Колекцијата се фокусира на големи логоа, како и странични ленти во различни бои, како Атлетика создава стил каде што секој детал е суштински!

СПЕЦИФИКАЦИИ

• мека ткаенина

• Еластичен половината со вратоврска

• Две странични џебови 

• Еластични манжетни

• Состав: 95% памук, 5% полиестер